Vážené dámy, vážení pánové,

jako poslední z jarních "osmičkových akcí" pořádaných katedrou literární kultury a slavistiky Fakulty filozofické Univerzity Pardubice se uskuteční setkání s pány Václavem Vokolkem a Janem Šulcem, kteří v úterý 5. června 2018 přijedou představit novou knihu Listy tří bratří a sestry Květy: http://torst.cz/czech/detail.php?pk=697 .

Mimo jiné půjde také o připomínku loňského pardubického "vokolkovského jara 2017", na němž se naše univerzita podílela ( http://vokolkovi.cz/konference/ ).

Další informace najdete na přiloženém plakátu. Kromě studentů a akademických pracovníků Univerzity Pardubice samozřejmě platí srdečné pozvání též pro všechny přátele rodiny Vokolkových a ctitele díla jejích členů.

Za organizátory zdraví a na setkání se těší
Ivo Říha

Z důvodu účasti v komisi u státních závěrečných zkoušek HLS a na zasedání Ediční rady FF UPa jsou v pondělí 28. 5. 2018 zrušeny konzultační hodiny dr. Říhy.

Rozpis státních zkoušek SSEU v červnovém termínu ke stažení zde

Attachments:
Download this file (Státní zkoušky - červen 2018.doc)Státní zkoušky - červen 2018.doc[ ]25 Kb

Vážení přátelé,

v rámci připomínek "osmičkových výročí" zavítá příští týden na Univerzitu Pardubice návštěva z nejmilejších: v úterý 15. května od 14 hod. se u Lavičky Václava Havla (a posléze v učebně EB-01018) uskuteční setkání se zástupci redakce časopisu REVOLVER REVUE.
Plakát s dalšími informacemi najdete v příloze této zprávy.

Za organizátory z KLKS: Ivo Říha

Download this file (RR 15-05-2018.pdf)RR 15-05-2018.pdf[ ]69 Kb

Vážení studenti,

ve čtvrtek 10. května navštíví naši fakultu redaktoři časopisu a nakladatelství Protimluv. http://protimluv.net/

V rámci semináře světové literatury představí současného maďarského spisovatele Ference Barnáse a jeho knihu Devátý, která vyšla v roce 2017 v péči tohoto nakladatelství. Zájemci o besedu se spisovatelem a s redaktory jsou srdečně zváni.

EA 10025, 10:00

Beseda se uskuteční pod patronací FF UPa, v rámci projektu Budování slovem podpořeného MŠMT.

Download this file (plakat_barnas.jpg)plakat_barnas.jpg[ ]560 Kb

Státní závěrečné zkoušky a obhajoby bakalářských prací

Historicko-literární studia

28. května 2018 (pondělí)

místnost: EA-12022

Komise:

doc. Mgr. Martin Čapský, Ph.D.

Mgr. Hana Stoklasová, Ph.D.

PhDr. Ivo Říha, Ph.D.

Mgr. Lucie Jelínková

Eva Adamcová (Říha / Kubátová)

Michal Čejka (Říha / Korábková)

Anna Fenclová (Říha / Pató)

Lenka Lorencová (Téra / Krejčík)

30. května 2018 (středa)

Komise:

doc. Mgr. Jiří Kubeš, Ph.D.

Mgr. Hana Stoklasová, Ph.D.

Mgr. Jiří Studený, Ph.D.

PhDr. Antonín Kudláč, Ph.D.

Mgr. Lucie Jelínková

Štěpánka Kastnerová (Studený / Šrámek)

Marcela Mifková – (Studený / Šrámek)

Lucie Slepičková (Kudláč / Kozár)

Gabriela Vašíčková (Kudláč / Kouba)

4. června 2018 (pondělí)

Komise:

doc. Mgr. Šárka Bubíková, Ph.D.

Mgr. Ladislav Vít, Ph.D.

Anna Hamanová (Kudláč / Studený) – vše, včetně obhajoby (řádný termín) – modul Kulturní studia

Komise:

doc. Mgr. Pavel Panoch, Ph.D.

Mgr. Martina Halířová, Ph.D.

Hak Petr (Pató / Kouba)

Adéla Čadová (Kudláč /Studený)

Nikola Havlíčková (Kudláč/ Kouba)

Pavlína Křepelová (Kamenická / Kudláč)

6. června 2018 (středa)

Komise:

doc. Mgr. Pavel Panoch, Ph.D.

Mgr. Martina Halířová, Ph.D.

PhDr. Ivo Říha, Ph.D.

PhDr. Petr Šrámek, Ph.D.

Andrea Vančurová - I. opr. termín - DLITT

Petra Zákoutská - II. opr. termín - DLITT

Kristýna Krejčí (Říha / Martínková) vše, včetně obhajoby (řádný termín)

Tereza Tahadlová (Říha / Nevyhoštěný) – I. opr. termín - BP + DEKU

Veronika Limberská – II. opr. termín – DEKU

Kristýna Trešlová - II. opr. termín - DEKU

Attachments:
Download this file (HLS - rozpis SZZ květen_červen 2018.doc)Rozpis SZZK HLS[ ]34 Kb

Vážení přátelé,

katedra literární kultury a slavistiky FF UPa pořádá ve středu 16. května 2018 další z "Bělehradských dní v Kutné Hoře" - tentokrát s převážně slovakistickou tematikou. Tímto Vás srdečně zveme do Dačického domu, podrobnosti najdete v příloze této zprávy.
O účast prosím především kolegy slavisty a jejich studenty, dále naše doktorandy, studenty magisterského oboru KD-DLK a studenty bakalářského oboru HLS.
Věřím, že stejně jako v dubnu se akce zúčastní i srbští studenti, kteří jsou u nás na semestrálním stipendijním pobytu.

Za organizátory: Ivo Říha

Attachments:
Download this file (Bělehradský den v KH 16-05-2018.pdf)Bělehradský den v KH 16-05-2018.pdf[ ]786 Kb

Ivo Říha bude od 23. 4. do 5. 5. 2018 pracovně v zahraničí. Jeho konzultační hodiny, přednášky a semináře v uvedené době odpadají, s výjimkou semináře LIFI1 v pondělí 23. 4. (proběhne pod vedením zastupujícího učitele).

KLKS, 20. 4. 2018

Více článků...