Vážení přátelé,
v úterý 26. září 2017 bude hostem katedry literární kultury a slavistky FF UPa paní Tanja Matanova, PhD., která prosloví přednášku "Kulturní dědictví v migraci aneb jak Bulhaři v cizině zachovávají své tradice".
Anotaci a údaje o místě a času konání přednášky najdete v příloze této zprávy.
Srdečně zváni jsou všichni akademičtí pracovníci a studenti FF UPa!

KLKS, 21. 9. 2017

Attachments:
Download this file (FF_bulharsko_TISK.pdf)FF_bulharsko_TISK.pdf[ ]912 Kb

Véžené kolegyně, vážení kolegové!

Jako každý rok jsem inovoval sylaby všech svých předmětů (především v položkách odborné literatury). Nové znění najdete jednak v příslušných partiích ve stagu; vzhledem k tomu, že pro nejrůznější změny se jedná o systém uživatelsky spíše nepřátelský (jako většina našeho intranetu, bohužel), zavěsil jsem příslušný balíček (kompletně všechny své předměty) i mezi studijní materiály. Přístup by měl mít kdokoliv, kdo navštěvuje kterýkoliv mnou vyučovaný předmět, za podstatnou považuji zejména studijní literaturu: Děkuji za zájem... a nenechme se oklamat hloupostí české politické reprezentace; vzdělávání (a sebevzdělávání) opravdu patří budoucnost. Od učícího se (samostatného) jedince, k učící se firmě a učící se, učenlivé společnosti! JS

V pondělí 18. 9. 2017 odpadají konzultační hodiny dr. Ivo Říhy (důvod: pracovní pobyt mimo FF UPa).

Vážené studentky, vážení studenti,

na první říjnový týden chystá akademická obec ČR protestní akce.

Zatím nejdůležitější body jsou:

4. října: protestní pochod v Praze z Národní třídy kolem sídla vlády. Ten den pojedou speciální vlaky, které svezou účastníky do Prahy. Studenti jsou z výuky omluveni, AP z práce taktéž, děkani to podporují.

5. října: na naší univerzitě proběhne odpoledne představení kandidátů na funkci rektora a v rámci shromáždění akademické obce, které na to odpoledne vyhlásíme, se k této otázce vyjádří jak naši kandidáti, taky pozvaní hosté.

6. října: na naší univerzitě proběhne Noc vědců, kde se počítá s tím, že bude existovat stánek, kde budou o situaci informovat studenti a budou mít k dispozici tiskoviny k problematice.

Studenti třetího ročníku, v přílohách naleznete nové státnicové okruhy a doporučenou literaturu k přípravě na zkoušky v roce 2018.

Studenti 2. ročníku!

Předmět MPE1 v ZS2017 začíná přednáškou a cvičením až v pondělí 2. října.

Vážení přátelé,
v přílohách této zprávy najdete podzimní program přednáškových cyklů "Hezky česky" a "Studánky", na kterých se s Krajskou knihovnou v Pardubicích pravidelně podílí i KLKS FF UPa.
Jste srdečně zváni!

KLKS FF UPa, 5. 9. 2017