Středoevropská studia jsou bakalářský studijní program propojující jazyková, kulturní a historická studia středoevropského prostoru. Důležitou součást programu tvoří výuka regionálních jazyků (student si volí jeden z nabízených jazyků, jimiž jsou němčina, polština slovinština, není však nutná předchozí znalost kteréhokoli z jazyků), přičemž v příslušné zemi studenti následně absolvují také semestrální studijní pobyt.
Cílem studia je poskytnout zájemcům v rámci bakalářského stupně nabídku prakticky orientovaného vzdělání uplatnitelného jak ve sférách kulturních, obchodních, tak turistických. Tomu odpovídá profil absolventa, který by měl nalézt odpovídající pracovní zařazení v cestovním ruchu, v zahraničních i domácích subjektech zabývajících se kulturní a hospodářskou spoluprací se sledovaným regionem či v mediální a nakladatelské sféře nebo dalších institucích zabývajících se péčí o kulturní výměnu. Po úspěšném absolvování programu je možné také nastoupit do navazujícího magisterského studia na některé z domácích či zahraničních univerzit.