Get Adobe Flash player

Partonyma_logo_small2

Partonyma je východočeský tematický literární čtvrtletník, který sdružuje nejen regionální literární tvůrce, ale i výtvarníky, fotografy aj. Sestává ze dvou hlavních částí, jež se věnují odborné esejistice a vlastní literární tvorbě. Třetí část, již tvoří korespondenční rozhovory s literárními tvůrci je součástí pouze tištěného čísla.Časopis byl založen na přelomu let 2011 a 2012 jakožto pardubický literární časopis a v jeho vedení se dosud vystřídali dva šéfredaktoři z řad studentů Historicko-literárních studijích na FF UPa: Martin Ťopek a Lukáš Vavrečka. První číslo na téma Underground vyšlo na jaře roku 2012. V průběhu léta 2012 se Partonyma rozrostla z periodika pardubického na východočeské. V tištěné podobě je možné Partonymu nalézt ve vybraných knihovnách a centrech literární kultury po celých Východních Čechách a Vysočině. Partonyma je úzce spjata se Střediskem východočeských spisovatelů a Katedrou literární kultury a slavistiky.

Paralelně s časopisem vycházejícím tiskem i elektronicky byla spuštěna internetová revue (http://www.facebook.com/Partonyma), kde se objevují aktuality z literárně-kulturního dění především v regionu, pozvánky a fotografie z autorských čtení atd.

Časopis vydává nakladatelství Pavel Mervart, Červený Kostelec.

Redakci můžete kontaktovat na adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Váce informací naleznete na webovém portálu: http://partonyma.cz/